Η ομάδα Παμπαίδων Β΄του ΑΣΑΔ Χάντμπολ κέρδισε τον Πανελλήνιο

Με σκορ 26-22.

Η ομάδα Παμπαίδων Β΄του ΑΣΑΔ επικράτησε την Κυριακή 17/3, εντός εδρας, του ιστορικού Πανελληνίου με σκορ 26-22.

Ο ΑΣΑΔ ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τροπο τις αγωνιστικες υποχρεώσεις του πρώτου γυρου με 6 νίκες και 1 ήττα στο πλαίσιο της Β φασης του πρωταθλήματος χαντμπολ Παμπαίδων Β΄ της ΕΣΧΑ.

Οι αθλητές του Γιώργου Καρανικολόπουλου , παίζοντας εξαιρετική άμυνα , μπηκαν δυνατά στο παιχνίδι από το 1ο λεπτό και επέβαλλαν το ρυθμό τους, με σκορ ημιχρόνου 13-7. Μετά από ένα μεγαλο διαστημα απουσιών λόγω τραυματισμών, η ομάδα παρουσιάσθηκε πλήρης και όλα τα παιδιά αγωνιστηκαν με πάθος, απόλαυσαν το παιχνιδι και έδειξαν την αγωνιστική τους διάθεση και πρόοδο.

Α.Σ. Άνοιξης Διονύσου (ΑΣΑΔ) : Γιώργος Καρανικολόπουλος (προπονητής) Ε. Ιερωνυμάκης (5 γκολ), Γ. Πολυμέρης (Τ/Φ), Α. Εμμανουηλίδης (4 γκολ), Α. Πουλέ (8 γκολ), Ι.Μουμουλίδης (1 γκολ), Β.Πικινάκης (5 γκολ), Ι.Ντόκας , Γ. Χατζηγαλήνης, Χ. Κλειτσάκης ( 1 γκολ), Π. Καραγιώργος ( 1 γκολ), Ν. Τοτός, Β. Βονεμπέρκερ (1 γκολ), Α. Χρυσικός (Τ/Φ) και Β. Κοσμοπουλος.