Μαθητής του Γυμνασίου Αγίου Στεφάνου κατέκτησε Χρυσό Μετάλλιο στο Kick Boxing, με την Εθνική Ομάδα

Άλλη μια επιτυχία του Δήμου μας. Ο μαθητής του Γυμνασίου Αγίου Στεφάνου Νικόλαος Πάνου κατέκτησε χθες το πρωί στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Kick Boxing νέων – εφήβων την 1η θέση της κατηγορίας του, έχοντας λάβει μέρος με την αποστολή της Εθνικής Ελλάδος. Το πρωτάθλημα πραγματοποιήθηκε στο Gyor της Βουδαπέστης από 23/8 έως 31/8. Η ελληνική αποστολή επιστρέφει σήμερα το μεσημέρι έχοντας στις αποσκευές της συνολικά 39 μετάλλια: 10 χρυσά, 8 ασημένια και 10 χάλκινα. Ο νεαρός  Νικόλας είναι από την ηλικία των 5 ετών στην ομάδα των Fighters Athanasopoulos ! Σημαντική ήταν η στήριξη προς το νεαρό αθλητή του γνωστού επιχειρηματία και πρώην αντιδημάρχου Διονύσου, Κυριάκου Κοντάκη.