![](https://www.edionysos.gr/wp-content/uploads/2019/05/symmaxia3-750x257-750x257.jpg)
ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΗ για “τοπικά ανεξάρτητα ψηφοδέλτια”: “τελικά ὤδινεν ὄρος καὶ ἔτεκεν μῦν…”
Μετά από τόσες και τόσες προσπάθειες των Αν – Ορ – Συριζαίων και λοιπών παρατρεχάμενων (γονείς, ανδρόγυνα, παιδιά, συγγενείς κλπ) που έριξαν στη μάχη της στελέχωσης των ανεξάρτητων (!!!) ψηφοδελτίων τους … τελικά
ὤδινεν ὄρος καὶ ἔτεκεν μῦν
· Λουκιανός στο έργο του με τίτλο: «Πῶς δεῖ ἱστορίαν συγγράφειν» κάνει αναφορά σε αυτήν την έκφραση η οποία μεταφράζεται ως: «Κοιλοπονούσε βουνό και γέννησε ποντίκι» ή αν αρέσει διαφορετικά «για αυτόν που καταβάλλει ή παριστάνει ότι καταβάλλει πάρα πολύ μεγάλη προσπάθεια, έχει όμως μικρό έως μηδενικό αποτέλεσμα. «Πολύ κακό για το τίποτα»
ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΗ